Regnskapskonsulent leverandørteam

Publisert
Sandvika
Ansettelsesform
fast
Søk nå

Stillingsopplysninger

Publisert
Referanse
432095
Arbeidssted
Sandvika
Ansettelsesform
fast
Sektor
Privat
Kontaktperson
Vilde Davidsen Seyffarth
Telefonnummer
+4797439716
E-post
vilde.seyffarth@dfind.no
Søknadsfrist
16.06.2025
Søk nå

Regnskapskonsulent til leverandørteamet i Norconsult – Bli en nøkkelspiller i teamet!

Er du opptatt av økonomisk kontroll og motiveres av å forbedre prosesser? Som regnskapskonsulent i Norconsults leverandørteam vil du spille en viktig rolle i å sikre effektiv og nøyaktig behandling av inngående fakturaer. Du vil samarbeide tett med både interne avdelinger og eksterne leverandører – og være med på å forme og effektivisere prosessene våre videre.

Hos oss får du en sentral rolle i arbeidet med digitalisering og automatisering av økonomifunksjonen. Du får muligheten til å bidra med innsikt, ta initiativ til forbedringer og implementere smartere løsninger i en organisasjon med ambisjoner for fremtiden.

Vi er et team på fire engasjerte medarbeidere som tror på samarbeid, kunnskapsdeling og kontinuerlig utvikling – både for deg som fagperson og for oss som team. Vi jobber tett sammen med øvrige deler av økonomifunksjonen, og du vil også ha utstrakt kontakt med øvrig organisasjon.
 

Dine arbeidsoppgaver vil blant annet være:

  • Sikre effektiv prosessering av inngående faktura, inkludert proaktiv oppfølging av leverandører
  • Deltakelse i månedsavslutning
  • Aktiv bidragsyter i forbindelse med implementering av nytt ERP-system for å sikre effektiv, standardisert og automatisert fakturabehandlingsprosess
  • Utføre kontroller for å sikre overholdelse av interne og eksterne krav
  • Ad hoc oppgaver og forbedringsarbeid 

For oss er det viktig at du:

  • Har relevant utdanning innen økonomi
  • Har erfaring med og god forståelse for inngående faktura prosess fra opprettelse av leverandør til betaling
  • Har kunnskap om merverdiavgift og fradragsregler
  • Har god systemforståelse og -interesse, fortrinnsvis med god erfaring fra ERP-systemer
  • Er engasjert, positiv og har gode samarbeidsevner
  • Er strukturert, analytisk og liker å lære nye ting
  • Er proaktiv og løsningsorientert med sterk gjennomføringsevne
  • Har gode kommunikasjonsevner på norsk, skriftlig og muntlig  
  • Er en solid relasjonsbygger på tvers av organisasjonen 

Hos oss får du en spennende rolle i en dynamisk og fremtidsrettet organisasjon, hvor du får mulighet til å påvirke og videreutvikle økonomifunksjonen. Vi tilbyr et godt arbeidsmiljø med sterk lagånd, preget av samarbeid, faglig utvikling og uformelle kommunikasjonslinjer – både på tvers av fag og geografi.

Vi har konkurransedyktige betingelser, med gode pensjons- og forsikringsordninger, bonusordning knyttet til selskapets resultater og et eget aksjeprogram som gir deg mulighet til eierskap i Norges største tverrfaglige rådgiverbedrift.

Du blir også en del av et aktivt og inkluderende arbeidsmiljø med sosiale arrangementer og et meget aktivt og bredt bedriftsidrettslag.

 

Høres dette spennende ut, ta kontakt med Elisabeth Siger-Nielsen på tlf 480 44 632 eller Vilde D. Seyffarth på tlf 974 39 716 i Dfind. Alle henvendelser blir behandlet konfidensielt. 

Vi ser frem til å høre fra deg!

 

Søknadsfrist: Snarest

Søknader behandles fortløpende, så last opp din CV, vitnemål og attester.


 

Om arbeidsgiver

Norconsult er et ledende nordisk rådgiverselskap. Vi kombinerer ingeniørfag med arkitektur og digital kompetanse, på tvers av små og store prosjekter i privat og offentlig sektor, innen infrastruktur, energi og industri, bygg, eiendom og arkitektur. Gjennom nyskaping og innovasjon, og med formålet «Hver dag forbedrer vi hverdagen», søker vi stadig etter mer bærekraftige, effektive og samfunnsnyttige løsninger. Med hovedkontor i Sandvika i Norge og om lag 6 500 medarbeidere fordelt på over 140 kontorer i Norge, Sverige, Danmark, Island, Polen og Finland, kombinerer vi tverrfaglig kompetanse med lokal tilstedeværelse.For Norconsult er det en grunnleggende forutsetning at alle mennesker er likeverdige. Målet er at våre medarbeidere skal ha de samme mulighetene til å nå sitt fulle potensial uavhengig av hvem de er eller hvordan de identifiserer seg. Et bredere spekter av perspektiver hjelper oss å forstå alle deler av samfunnet, utfordrer oss i våre oppdrag og fører til en høyere grad av innovasjon. Vi ønsker derfor medarbeidere med ulik bakgrunn og erfaring velkommen.